Sbor dobrovolných hasičů (SDH) v Milíkově se rozhodl uspořádat den otevřených dveří a ukázat tak veřejnosti, kam obecní úřad investuje peníze. Jen za letošní rok činila tato částka asi 250 tisíc korun.
„Je to první podobná akce,“ řekl velitel výjezdové jednotky Martin Bežák. „Byl to náš nápad. Už jedenáct let dělám velitele hasičů a deset let usiluji o to, aby se tady něco udělalo. Jako děti jsme měly klubovnu na obecním úřadě. Z toho je teď knihovna. Pak jsme se scházeli v hospodě na sále, ale to není to pravé. Takže jsme chtěli své a zbrojnici jsme vybudovali tady. Dřív to asi podle mě bývala nějaká stáj,“ poznamenal Bežák.
Do budoucna by měla hasičárna doznat několika změn. Jedno z vozidel se totiž nevejde do garáže.
„Přístřešek, který je vedle garáže by se měl časem zbourat a na jeho místě vyroste přístěnek pro Avii. Ale je to zatím hudba budoucnosti,“
Také prý záleží i na tom, jak dopadnou příští rok volby a jaká bude spolupráce s novým vedením radnice.
Sbor je zatím zařazen v Jednotce požární ochrany VI, ale od ledna příštího roku poskočí do trojky. Veškeré informace o sboru je možné najít i na webových stránkách. Ty vede Martin Ivány. „Zatím jsou ještě ve výstavbě,“ poznamenal. V září se bude konat valná hromada sboru. Horkým kandidátem na funkci starosty hasičů je Martin Ivány.