Roste zájem o bydlení v Chebu. Poptávka se zvýšila po nájemních bytech i pozemcích. To potvrzuje i chebská radnice. Volné zůstávají jen velkometrážní byty v centru, které jsou náročné na vytápění.

„Město vlastní kolem 1200 bytů," potvrdil chebský starosta Petr Navrátil. Podle něj je volná asi stovka. „Jde o byty velké nebo ty, které jsou určené k opravě svépomocí." O menší byty je ale zájem.

„Byty se u nás pronajímají formou aukce," podotkla mluvčí chebského městského úřadu Simona Liptáková.

Cestu si tak znova do města našli stavebníci.

„Máme informaci od několika investorů, že by chtěli ve městě postavit další bytové domy," podotkl starosta s tím, že jeden by mohl vyrůst například na pozemku po Rudolfinu. „Lidé se ptají i na to, zda nějaké byty město prodává. Takových je ale jen minimum a většinou si je kupují sami nájemníci," doplnil Petr Navrátil. A proč je podle něj teď o Cheb takový zájem? „Je tady práce. Město je navíc pohodlně dostupné i pro ty, kteří pracují v Německu," dodal.

Kdo proto hledá byt v Chebu, musí se teď obrnit trpělivostí.

„Byt sháním už pár týdnů. Jenže volné bývají jen ty velké, drahé nebo ty, co jsou ve špatném stavu," potvrzuje dvaatřicetiletý Jan z Chebu. „Navíc je nabídka velmi omezená. Kdybych si chtěl pronajmout byt třeba v Mariánských Lázních, měl bych to daleko jednodušší," posteskl si.