Dobyly Senát. A opravdu na jeho půdě zabodovaly. O kom je řeč? O politiky se nejedná. V takovém duchu se totiž nesly ohlasy na vystoupení kapely Starovarka z Chebu a Vesnických mažoretek z Nového Kostela, které se odehrálo v rámci Kulturního léta v Senátu ve Valdštejnských zahradách Senátu Parlamentu České republiky.

„Náš společný koncert jsme zde předvedli na základě osobního pozvání senátora za Chebsko a Tachovsko Miroslava Nenutila," uvedl kapelník Starovarky Bohumil Polívka. „Mohli jsme tak reprezentovat Karlovarský kraj v jednom z nejvýraznějších objektů českého raného baroka, který se nachází v Praze na Malé Straně a je součástí areálu Valdštejnského paláce. A mohu říci, že v tak honosném prostředí jsme vystupovali úplně poprvé," neskrýval Polívka a dodal, že společné představení pro veřejnost strhlo i politiky, kteří se po jednání v Senátu do hlediště přidali a pak také bouřlivě aplaudovali. „Podle ohlasů jsme měli z dosavadních interpretů nejvýraznější komunikaci s hledištěm," usmíval se kapelník.

Jeho slova pak potvrdil i umělecký vedoucí Vesnických mažoretek Ota Teuber. „Muzika i našich 11 holek obecenstvo doslova strhly k bouřlivým reakcím. No, holek, musím upřesnit, že zde od nás z Nového Kostela byly dámy ve věku od 18 do 79 let a řádně to taky rozjely. Za osm let, co už s mažoretkami fungujeme, jsme v takových významných kulisách vystupovali také poprvé," neskrýval umělecký vedoucí Teuber.