Už za několik dní zahájí v Ostrově 43. ročník Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana. Ten se koná od 11. do 14. října. Na festivalu budou i letos monitorovat situaci dětští novináři. Ti o svou účast soutěžili a porota už vybrala vítěze.

„S počátkem školního roku byl ukončen již 3. ročník konkurzu na redaktory dětských médií na Dětském filmovém a televizním festivalu Oty Hofmana v Ostrově nazvaný Záhada NoRaTel. Letos s sebou přinesl nejen vyšší kvalitu prací a větší počet přihlášených, ale i některé novinky v zadávání úkolů,” informoval Marek Poledníček, ředitel festivalu.

Tak jako v minulých ročnících, i letos si uchazeči na post redaktorů na Dětském filmovém a televizním festivalu Oty Hofmana v Ostrově mohli vybrat jednu ze tří redakcí, v rámci které budou plnit jednotlivé úkoly. Po sérii 3 testů následovalo 6 samostatných prací, z nichž poslední 3 museli soutěžící odevzdávat ve formátu své redakce - tedy novináři texty, rozhlasáci zvuky a televizní redaktoři videa.

„Počet soutěžících oproti loňskému ročníku vzrostl o 20 dětí, na 152 přihlášených. Všechny úkoly zdárně dokončilo 16 uchazeček. Odborná porota vybrala 20. září 3 vítězky, které pojedou na ostrovský festival: redakce rádia se může těšit na Sáru Voldánovou z Pardubic, televizní štáb na Radku Janků z Gymnázia Ostrov a redakce Ostrovin na Marii Černou z Prahy,” dodal ředitel.

Výhercům pořadatelé gratulují a přejí jim mnoho štěstí při práci na festivalovém zpravodajství. „Další ročník Záhady NoRaTel odstartuje 1. května 2012 na www.zahadanoratel.cz,” doplnil Poledníček. Soutěž Záhada NoRaTel je společným projektem Dětské tiskové agentury a Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana v Ostrově. „NoRaTel je zkratkové slovo, které obsahuje počátky názvů tří médií - novin, rádia a televize,” dovysvětlil k soutěži ředitel oblíbeného dětského filmového a televizního festivalu v Ostrově Marek Poledníček.