Zákaz řízení hrozí řidiči, který minulý pátek výrazně překročil povolenou rychlost. Policisté kontrolovali dodržování rychlosti na komunikaci I/6. „Poblíž čerpací stanice u Odravy na Chebsku si policisté všimli vozidla značky Porsche, jehož řidič nejdříve v připojovacím pruhu s vozidlem téměř zastavil, následně se prudce rozjel a pokračoval směrem na Cheb. Hlídka se za automobilem okamžitě vydala. Vozidlo značky Porsche jelo po pozemní komunikaci i rychlostí 218 km/h a výrazně tak překročilo povolenou rychlost. Policisté proto osobní automobil předepsaným způsobem zastavili. Poté řidiče automobilu vyzvali k předložení dokladů předepsaných k provozu a řízení motorového vozidla,“ informoval policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Porsche uhánělo na Cheb více než dvoustovkou. Mrzí mě to, řekl řidič | Video: PČR

Lustrací policisté zjistili, že jde o šestatřicetiletého cizince, který jim uvedl, že ho překročení povolené rychlosti mrzí a jednalo se o chvilkovou nepozornost, kdy nesledoval tachometr ve vozidle.

Cizinec se zároveň podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s negativním výsledkem.

Policisté s řidičem, kterému byl zadržen řidičský průkaz, sepsali oznámení o přestupku, které bude oznámeno odpovědnému správnímu orgánu k projednání. Ten může řidiči uložit sankci 7 až 25 tisíc korun a zákaz řízení na délku 6 až 18 měsíců.