Poslední část jedné z největších investičních akcí města Chebu čeká už jen na kolaudaci. Ta by se měla uskutečnit příští týden.

Plusy i minusy

Se stavbou za 136 milionů korun je většina oslovených občanů spokojená. I ti, kterým se nelíbí, na ní umějí najít pozitiva. A naopak.
„Pěší zóna bezpochyby opravu potřebovala. Teď konečně střed města vypadá reprezentativně,“ řekl Aleš Sedláček z Chebu. „Nelíbí se mi ale ta světlá dlažba. Jsou na ní fleky.“

Od nápadu uplynulo deset let

Na čem se místní téměř bez výjimky shodnou, je fakt, že si už zóna opravu zasloužila.
„Rekonstrukci pěší zóny podle návrhu z dílny prestižního ateliéru A69 - architekti schválili městští zastupitelé již v roce 2000,“ uvedla k historii projektu tisková mluvčí chebského městského úřadu Martina Kuželová. „Tehdy ale s podmínkou, že město na tuto finančně náročnou stavbu získá také dotace, což se pak nepodařilo.“ Poupravený návrh dostal zelenou až v roce 2008.

Tři fáze

Samotné práce na opravě začaly v březnu 2009. Celá rekonstrukce byla rozdělená do tří částí: oprava pěší zóny mezi ulicemi Evropská a Májová, pak mezi Májovou ulicí po náměstí a nakonec přišla na řadu oprava komunikace od křižovatky s Valdštejnovou až po křižovatku s Dukelskou ulicí. Právě poslední etapa by se příští týden měla zkolaudovat.