Poněkud netradiční rozloučení s rokem 2011 zvolili v Poustce. Zdejší nově zbudované hřiště se stalo dějištěm pohádky O dvanácti měsíčkách.
„Chybí jen ten sníh, bylo by to romantičtější,“ konstatoval místní obyvatel Václav Picek, který byl jmenován do role režiséra.

Nejednalo se ovšem o představení nějakého místního hereckého spolku, to se jen obyvatelé sešli, aby zkusili, zda vůbec ještě znají dětské pohádky. A jak se zjistilo, dohromady se jim nakonec podařilo celou pohádku odvyprávět, byť ve velmi zkrácené podobě.

„Nic jsme necvičili, byl to jen takový nápad a jedeme rovnou naostro,“ smál se starosta obce Jan Ryba.

Měsíčků nakonec nesedělo kolem ohniště dvanáct, ale jen devět, Maruška v improvizovaném lese nenašla jahody čerstvé, ale zavařené, které poté stejně vyměnila za tekuté, a její sestra Holena hledá jahody dodnes, protože u ohniště chyběl leden, který by ji nechal za arogantní chování umrznout.

Nálada ale byla výtečná a nezkazilo ji ani to, že chyběly tácky na opečené buřtíky a příchozí místo nich používali krajíce chleba, nebo to, že v ohništi spíše dýmalo než pořádně hořelo mokré dřevo.

Obyvatelé Poustky stále dokazují, že umí držet pohromadě v zábavě i v práci. Na brigády, které se tu konají v průběhu celého roku, chodí třetina obyvatel. „Děkuji všem za společný přístup, protože co si tady vybudujeme, to tady budeme mít,” řekl již před časem Jan Ryba. Oslava silvestra také nebude chybět. Koná se v obecním domě od 18 hodin.