VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Poustka vybuduje klidové místo, vyhrála grantový projekt

Poustka -Konkrétní úpravy zanedbané plochy vychází z připomínek místních obyvatel

7.12.2010
SDÍLEJ:

VÝHRA. Představitelé Poustky Radovan Caran (vlevo) a Jan Ryba převzali šek na 300 tisíc korun jako výhru z Grantového programu ČSOB. Foto: Deník: Nataša Šmatová

Poustka – Do roka vznikne v Poustce klidové místo s posezením a umělým jezírkem. Na jeho vybudování dostala obec 300 tisíc korun z Grantového projektu ČSOB. Tento projekt se totiž v Karlovarském kraji zdál hodnotící komisi nejlepší.

„Jsme velmi rádi, že takové granty existují, protože náš rozpočet, který činí asi dva miliony korun ročně, nám nedovolí je realizovat ze svého,“ uvedl starosta Poustky Jan Ryba. „Musím říct, že je to ale velká zásluha našeho manažerského týmu.“

Místostarosta Poustky a zároveň manažer projektu Radovan Caran uvedl: „Projekt vychází z požadavků místních obyvatel a je v souladu s rozvojovou strategií obce. Pozemek, kde chceme toto místo vybudovat, je jeden z nejhorších a úplně se nabízel. Když jsme objevili tento grant, úplně jsme zajásali.
Teď doufám, že se nám vše podaří. Pro malou obec, jako jsme my, je vždy nejhorší sehnat spoluúčast.“
Jak doplnil, konkrétní úpravy vzejdou z návrhů občanů, kterých se většina účastní plánovacích jednání. Další takové, kde architekti předloží zpracované podklady právě podle návrhů místních, se uskuteční na obecním úřadě v Poustce v pátek 10. prosince od 17 hodin.

„Všechny nás překvapilo, jak velké množství hodně kvalitních projektů se letos přihlásilo,“ poznamenala manažerka společenské odpovědnosti ČSOB Pavlína Folovská. Celkem totiž přišlo 28 přihlášek, z nichž komise vybrala osm finalistů.

Jednou z podmínek přidělení grantu bylo i to, aby se do práce zapojili také občané. To Poustka beze zbytku splnila.
Do nově upravené oblasti povede také další cesta naučné stezky a bude volně přístupná i návštěvníkům obce, kteří jezdí například na nedaleký hrad Seeberg.

Představitelé Poustky v pondělí oficiálně převzali z rukou zástupců ČSOB šek na 300 tisíc korun.

Autor: Nataša Šmatová

7.12.2010
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení