„První ročník Poutního maratonu se konal v roce 2010 a měl takový ohlas, že jsme se rozhodli pro každoroční pokračování. Prozatím měl Poutní maraton vždy formát běh – kolo – pěší na trasách od 422 metrů (centimaraton) přes 10 či 21 kilometrů (půlmaraton) až po 42,2 kilometru (maraton),“ uvedl chebský farář Petr Hruška, hlavní postava Poutního maratonu společně s běžcem Milošem Škorpilem.

„Běží či putuje se po poutních místech Chebska – Maria Loreto, Waldsassen, Kapple Svaté Anny. Pro třetí ročník v roce 2012 se chystá čtyřdenní předehra Poutního maratonu – Poutní ultramaraton, tedy 300 kilometrů běh nebo kolo po trase VIA PORTA přes Německo,“ uvedl Hruška.

Zájemci už dokonce mohou navštívit stránky běžecké školy Miloše Škorpila nebo stránku faráře Hrušky na sociální síti, aby se podívali na mapu, po jaké trase povede Poutní ultramaraton. Jeho datum je stanoveno na 19. až 22. června 2012. Na trasu VIA PORTA budou v závěru navazovat tradiční trasy Poutního maratonu, který se odehraje 23. června 2012.

„Na Poutní maraton se těším, asi bych ho příští rok absolvoval, ale ultramaraton je trochu moc sportu najednou,“ smál se Cheban Jiří Mašek.