Na Poutním maratonu se tentokrát sešlo 110 nadšenců. „Akce se zúčastnilo 28 cyklistů a 3 koloběžky, 52 běžců a 27 účastníků dalo přednost chůzi nebo ji kombinovali s cestou v poutním autobuse," popisovala Eva Kolafová, ředitelka Farní charity Cheb, která akci organizovala spolu s Běžeckou školou Miloše Škorpila.

Poutní maraton je benefiční akcí a letošní výtěžek bude opět věnován celý na rozvoj služeb Hospice sv. Jiří, který již rok a půl působí v Chebu.

„Zatím byla vybrána částka 31 519 korun z dobrovolných darů od účastníků, sobotního Poutního maratonu a kostelní sbírky. Ještě bude připočten výtěžek Poutního ultramaratonu a do konce měsíce pokračuje internetová aukce obrazu Na cestě," podotkla Eva Kolafová.

Trasa zavedla účastníky do přírody česko-německého pohraničí, kde byla možnost i duchovního spočinutí na poutních místech Maria Loreto, ve waldsassenské bazilice, v kostele Nejsvětější Trojice na Kapplu nebo v místech bývalého kostela sv. Anny v Horním Pelhřimově. Každý si mohl sám rozhodnout, jakou část maratonu a jakým způsobem bude trasu absolvovat, proto byla vhodná a určená pro každého bez rozdílu věku a sportovních schopností.