Namísto čtyřhodinové pauzy v Chebu si řidič kamionu vyzkoušel osmihodinový pobyt na záchytce. Zkoušel nejen pevnost rozvodné skříně, ale i nervů chebských strážníků.

Při obchůzce terénu si v časných ranních hodinách všimla hlídka městské policie (MP) muže, který na kruhovém objezdu v Ašské ulici kopal do rozvodné skříně. Vyzvala ho proto k prokázání totožnosti, ale setkala se jen s nadávkami.

„Muž výzvu strážníků neposlechl a pokusil se z místa utéct,“ popsal situaci velitel hlídkové služby MP Cheb Stanislav Makovička.
V útěku mu strážníci zabránili, přestože kladl aktivní odpor.

Museli při tom použít donucovací prostředky a rozvášněný opilec si dokonce vysloužil pouta, protože se choval agresivně.
Na policejní stanici, kam hlídka MP násilníka eskortovala, se zjistilo, že se jedná o řidiče kamionu, který si měl v Chebu odbýt svou povinnou přestávku v jízdě. Ve stavu silné podnapilosti pak putoval na záchytnou stanici do Sokolova.

Tady je ovšem pobyt nejméně osmihodinový, navíc přijde asi na čtyři tisíce korun. Nemluvě o tom, že nejdřív musí podnapilou osobu vyšetřit lékař a říct, zda je dotyčný schopen převozu na záchytku. Částka za lékařské poplatky jde rovněž na účet výtržníka. „Občas se to někomu vymkne, ale když dotyčný skončí na záchytce, tak už to asi je moc,“ poznamenal Cheban Martin Kočárek.