Hrůzná událost vyděsila mnohé občany Ašska. Z objektu bývalých ašských kasáren se totiž v odpoledních hodinách začal linout hustý dým. Ten měl na svědomí požár autodílny a kamionu. Podle tiskového mluvčího hasičů v Karlovarském kraji Martina Kasala se škoda zatím vyšplhala na 450 000 korun.

„K požáru, ke kterému došlo v odpoledních hodinách, byly vyslány čtyři jednotky hasičů," řekl Martin Kasal. „Ty požár dostaly pod kontrolu. Z místa hasiči odjížděli zhruba v šest hodin večer. Ještě v úterý dopoledne se na místo jeli kolegové ujistit, zda v autodílně není nějaké skryté ohnisko požáru," dodal.

Ašané si požáru většinou všimli, neboť nešel přehlédnout. Hustý dým, který vycházel z autodílny v dáli, viděla také Michaela Hoffmanová z Aše.

„Byla jsem venku a najednou se objevil ten černý mrak, který se zvětšoval," řekla Michaela Hoffmanová. „Důchodci začali zvědavě vycházet z domů a dost lidí k požáru běželo. Kamarádi, co bydlí blízko, mi poté objasnili, že hořela autodílna a uvnitř nákladní vůz," vysvětlila. ⋌(hel)