Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Práce na legendární vile Lil nabraly měsíční zpoždění

Mariánské Lázně – Zhruba měsíční zpoždění mají práce na legendární vile Lil v Mariánských Lázních.

4.11.2015
SDÍLEJ:

VILA LIL v Mariánských Lázních dlouho chátrala. Až před dvěma lety se našel investor, který o legendární objekt projevil zájem.Foto: Foto: Deník

Podle odhadů se tak termín ukončení rekonstrukce, který je stanoven na 31. března příštího roku, nestihne.


„V současné době probíhají jednání s dodavatelem o rekonstrukci parovodní přípojky do objektu," informoval místostarosta Mariánských Lázní Vojtěch Franta s tím, že vedení města nemělo možnost stavbu zhlédnout. Kontrolní dny se totiž z důvodu nemoci zástupce rekonstruující firmy nekonaly. „Předpokládáme, že společnost bude žádat o prodloužení termínu dokončení stavby," dodal místostarosta Vojtěch Franta. Bude tak záležet jen na městu, zda termín posune. Při nedokončení rekonstrukce v řádném termínu totiž hrozí, že pražská společnost nebude moci objekt odkoupit.


Legendární vilu Lil se město Mariánské Lázně rozhodlo nejprve pronajmout a následně prodat před dvěma lety. Pražská společnost si budovu s příslušenstvím od města pronajala za milion korun ročně a po ukončení rekonstrukce v termínu by měla objekt odkoupit za 27,750 milionu korun.
V budově by se po rekonstrukci mělo nacházet sídlo společnosti, restaurace, ubytovací a reprezentační prostory, které bude využívat také město.


Legendární vila Lil v Mariánských Lázních patří mezi nejznámější objekty ve městě. Budovu dostavěl v roce 1901 Maxmilian Halbmayr. O dva roky později, po jeho smrti, připadla podle závěti městu. Byla využívána jako hotel, kasino a restaurace. Chráněná památka, v níž bydlel i císař František Josef I., byla dost dlouho prázdná a Mariánské Lázně za údržbu a zabezpečení platily statisíce korun ročně. Město dlouhé roky řešilo, co s tímto objektem dál. Zájemce o koupi se našel až před dvěma lety.

Autor: Jana Bežáková

4.11.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení