Práce v lokalitě Mikulášská, Příbramská odstartovaly v březnu. Minulý týden se začalo s pokládkou asfaltů na chodnících ve vnitrobloku, která se bude provádět v několika etapách. „V poslední etapě bude položen chodník v ulici Mikulášská. Pokládka 'balené' směsi do zbývajících silnic je naplánována na 29. října,“ sdělil Milan Vrbata, mluvčí ašského městského úřadu. Jak podotkl, postupně bude také zapojováno nové veřejné osvětlení. „V termínu do konce měsíce října měla být dle smlouvy o dílo celá stavba dokončena. Dnes je ale jisté, že dokončení se o několik dní opozdí. Zhotovitel chystá žádost o prodloužení termínu o 14 dní s poukazem na hned trojí zkoumání archeologických nálezů a několik podzemních staveb, objevených v trasách teplovodních rozvodů, které bylo potřeba odstranit,“ řekl mluvčí. „Práce v listopadu by už ale neměly běžný provoz sídliště významně ovlivnit,“ ujistil.

„Ani v nyní navrhovaném termínu nebudou dokončeny dva úseky stavby – parkoviště v Příbramské ulici, kde je nutná přeložka kabelu, který byl v podkladech ČEZ chybně zanesen – tato akce, na niž je potřeba zpracovat projektovou dokumentaci, je zcela v režii společnosti ČEZ, realizace se předpokládá v průběhu příštího roku, a opozdí se také stavba části opěrné zdi v Příbramské ulici, kde bylo dodatečně požádáno o pokácení několika vzrostlých modřínů,“ vysvětlil Milan Vrbata.

Výsadbou zeleně už byla dokončena revitalizace sídliště Mírová, Tesařská. Vysazeny zde byly dvě desítky stromů a přes dvě stovky keřů. „Rekonstrukční práce na sídlišti, kde vznikla dvě nová parkoviště o celkové kapacitě 31 parkovacích míst, byly ukončeny už před více než dvěma měsíci.

Výsadba zeleně byla na základě rozhodnutí rady města přesunuta z letních do podzimních měsíců kvůli tomu, že toto léto bylo v Aši sucho a velmi teplo.

Takové podmínky byly pro dřeviny krajně nevhodné a s velkou pravděpodobností by docházelo k jejich zasychání a odumření. Nyní je tedy téměř hotovo, zbývá jen zajistit vysazené stromy oporami a novou zeleň pravidelně zalévat,“ řekl mluvčí k této investiční akci.

Výstavba nových parkovišť, včetně úprav vnitrobloku vyšla na 3,64 milionu korun bez DPH.