Nový a moderní dopravní terminál za 117 milionů korun začal již na začátku letošního roku vyrůstat v prostoru chebského autobusového nádraží. Na místě se hemží bagry a nákladní auta. Část obyvatel je s rekonstrukcí spokojena, jiní si stěžují, že jim akce zkomplikovala parkování.

„V souvislosti s výstavbou dopravního terminálu došlo k přesunutí autobusových nástupišť a výstupů do dvou přilehlých lokalit – Žižkovy ulice (u Bowling clubu a pekárny) a na parkoviště před poštou u nádraží,“ informovala již dříve Martina Kuželová z chebské radnice. „Předpokládá se, že tyto dopravní změny budou platit do poloviny prosince 2012,“ doplnila Kuželová. Řidiči u nádraží přišli o několik desítek parkovacích míst a občané města o několik vzrostlých stromů.

„Nelíbilo se mi, že dělníci pokáceli vzrostlé topoly u chebského nádraží,“ posteskla si Jarka Dvořáková z Chebu. Problémy nastávají i řidičům v Dukelské ulici, ta je totiž kvůli rekonstrukci uzavřena. „Do konce roku musím hledat místo na zaparkování jinde než před domem, kde bydlím. To se mi nelíbí,“ řekl Jiří Černý z Chebu.