Vést neziskovou organizaci není žádná legrace. Práce s sebou nese neustálé shánění prostředků, ustavičné sebevzdělávání, učení se novým věcem. Také proto chebská městská knihovna pravidelně pořádá Setkání neziskových organizací na Chebsku.

„Po roce 1990 příliš 'neziskovky' neexistovaly,“ popisovala začátky setkávání vedoucí chebské městské knihovny Marie Mudrová. Když se svým působením začaly, mohli jim poradit pracovníci informačního centra. To ale nejprve sídlilo až v Praze. „Začali jsme proto neziskové organizace svolávat a poskytovat rady třeba ohledně legislativy, později také o grantech,“ uvedla vedoucí. Ze začátku do zdejší knihovny jezdili i z pražského centra.

Smysl akce zůstal stejný. „Hlavním cílem je informovat organizace o legislativních a jiných novinkách, sdružovat je a plánovat společné akce,“ popisovala Jana Kofránková, ředitelka chebského mediálního centra pro děti a mládež.

Každoroční setkání neziskových organizací z regionu se uskuteční v pondělí 19. dubna 2010 od 17 hodin v Divadelním klubu D (naproti chebskému divadlu).

Program letošního setkání nabídne přednášku na téma komunikace s médii pro neziskové organizace, kterou povede právě Jana Kofránková. V plánu budou také přípravy na společné - již třetí - prezentace neziskových organizací či samozřejmě aktuální informace a novinky ze světa neziskovek.

„Pozvání přijal zvláštní host Doc. JUDr. Pavel Svoboda, bývalý ministr, předseda Legislativní rady vlády a stálý představitel ČR u Rady Evropy,“ podotkla Jana Kofránková. Jeho příspěvek k diskusi bude na téma Podpora neziskových organizací, podle nových evropských trendů.