Nelíbí se jí, že zastupitelé odmítli její nabídku za pozemky za trojnásobně vyšší cenu, než za jakou byly nakonec prodány ruskému věřiteli. Obec se sice zachránila před jedním soudem, ale i tak se ocitla v patové situaci. Prodej totiž znamenal odblokování obecních účtů a zastavení dražby. Na zrušení kupní smlouvy, které zastupitelé v lednu schválili, se obec dohodla s věřitelem. „Věřitel chápe, že případný soudní spor by se mohl táhnout řadu let,“ uvedla starostka Michala Málková.

„Situace je velmi složitá. Troufám si říci, že v celé republice nemá obdoby a že řešíme věci, které žádný starosta v zemi ještě neřešil,“ uvedla. Přestože smlouvy zastupitelstvo zrušilo, neznamená to, že by přiznávalo chybu. Podle starostky platí, že obec nemohla pozemky Karlovarským minerálním vodám prodat, protože by se dopustila protiprávního jednání, jelikož by obcházela věřitele. Přitom věřitel už na zasedání naznačil, že osloví exekuční úřad, aby pokračoval v dražbě obecního majetku. Vedení chce ale pokračovat dál v hledání možnosti, jak odblokovat majetek a účty.

Podle trojice opozičních zastupitelek možnost existuje. „Cesta je podání námitky promlčení a částečné ukončení exekuce,“ řekla za opozici Anna Fábiková. Návrh na promlčení ale ve znění, v jakém byl předložen, neprošel. Opoziční zastupitelky před hlasováním opustily místnost a všichni přítomní zastupitelé koalice se zdrželi hlasování. Podle koalice opozice nepředložila dostačující podklady. „Zabývat se návrhem na promlčení se nebráníme, ale až poté, co bude předložena regulérní právní analýza,“ dodala starostka Michala Málková.

Z koncertu Václava Neckáře i ze zákulisí...
Bratři Neckářovi zpívali Ve stínu kolonád