I nadále bude obec Prameny bez zastupitelstva. Dodatečné komunální volby se tam už poněkolikáté neuskuteční. Nenašel se totiž žádný kandidát, který by chtěl stanout v čele obce. Čas na podání kandidátek vypršel ve středu odpoledne.

„Prameny jsou v otázce sestavování kandidátek unikátem,“ potvrdil mluvčí ministerstva vnitra Vladimír Řepka. Poté, co se v roce 2009 zastupitelé vzdali mandátů, se tam již několikrát volby vůbec nekonaly. Nikdo totiž v čele obce stát nechce, a to asi kvůli dluhům, které se počítají v desítkách milionů. Obec tak i nadále povede správce. Další volby jsou naplánované na podzim. „Dodatečné volby by se v Pramenech měly s největší pravděpodobností konat 22. října 2011,“ uvedl Řepka.

Obec se do svízelné situace dostala kvůli nedokončenému projektu stáčírny minerálních vod. V současné době je téměř veškerý nemovitý majetek obce blokován exekutorem a následně prodáván v dražbách. „Dosud byla prodána část nemovitého majetku obce – rodinné domy a pozemky,“ sdělila Arnoštka Aubrechtová, správkyně obce. „V březnu 2010 byla mimo jiné v exekuci prodána i budova 'radnice'.“ Budova, kde byl obecní úřad a kde sídlil i správce obce, byla prodána v srpnu 2010. Správkyně proto sídlí v úřadu v mariánskolázeňské radnici. „Část nemovitého majetku obce již byla prodána v řádech milionů korun,“ podotkla správkyně.

V Pramenech je tedy zajišťován pouze základní chod obce, který je financován z místních poplatků vybíraných v hotovosti. „Kromě zajištění základních podmínek pro fungování obce nebyla ze strany správce obce přijímána žádná opatření,“ vysvětlil mluvčí Vladimír Řepka. „Pravomoci správce obce jsou ze zákona omezené – smyslem této funkce má být pouze provizorní zajištění chodu obce do ustavení řádných komunálních orgánů a nikoliv dlouhodobá správa obce.“