„Dost často se setkáváme se situací, že ani místní obyvatelé nevědí, na co jsou mariánskolázeňské prameny vhodné,“ řekla Miroslava Tlučhořová z Rodinného a komunitního centra Domeček Mariánské Lázně. „A kde jinde začít s osvětou než u dětí.“ Právě Domeček z Vrbiček za podpory města Mariánské Lázně, Karlovarského kraje a dalších sponzorů vymyslel a zrealizoval. Mariánskolázeňská Pramencova stezka seznamuje návštěvníky i místní obyvatele s jedenácti nejznámějšími prameny, jejich působením, dává tipy na zajímavosti v okolí a ti, kteří na stezku vyrazí, plní na každé zastávce jednoduché úkoly. „Stezka je určena převážně dětem od tří do deseti let. Na své si ale přijdou všichni, kteří na trasu od Lesního pramene, přes Medvědí pramen až po Antoníčkův pramen vyrazí,“ řekla Miroslava Tlučhořová.

První kroky po stezce absolvovali žáci 5. C ze Základní školy Jih se svou učitelkou Dagmar Vopatovou. Na jejich túru postupně navázali další účastníci lačnící jak po informacích, tak po zasloužené odměně. „Ta na všechny aktivní a pozorné průzkumníky čeká v Infocentru Mariánské Lázně. Stejně tak si v infocentru mohou zájemci vyzvednout tištěné mapy Pramencovy stezky,“ uvedla.

Ti, kterým se do infocentra nechce, a přesto vyrazit na stezku chtějí, si mapu mohou stáhnout na webu Domečku.

Pramencova stezka sklízí od svého otevření samé pozitivní reakce. Nadšeny nejsou jen děti, ale i rodiče a prarodiče. „Do Mariánských Lázní jezdíme každý rok. Pramencova stezka nás uchvátila. Konečně jsme se dozvěděli, na co který pramen slouží. A s radostí plníme i úkoly. I když jsou pro děti. Brzy přivezeme vnoučata,“ řekl se smíchem na rtech manželský pár z Prahy.

Cílem stezky není jen vzdělávání dětí a případně i dospělých, ale také podpořit a vytvářet více možností pro trávení volného času rodičů s dětmi.