Je právnička a má zajímavého koníčka na odreagování. Píše dětské knihy. O kom je řeč? O Miroslavě Theißové z Františkových Lázní. Chebský deník s ní hovořil zejména o jejím druhém literárním díle Krokodýlek.

Dětským čtenářům nejste neznámá. Už jste pro ně vydala svou prvotinu Medvídek. Byla tak úspěšná? Nebo píšete zejména pro odreagování od vaší náročné profese?

Píšu pro svoje děti a abych si odpočinula. V první knížce Medvídek se medvídek Vašík v jedné z kapitol dostane do nebezpečí, že ho maminka vypere v pračce, a neví se, jestli nadále bude živým kamarádem, či ho to promění v normálního plyšáka. Moje děti dodnes odmítají dát své plyšové mazlíčky do pračky a musí se vykoupat.

No a krokodýlka z druhé knížky máme doma. Syn Daniel o něm tvrdí, že je živý a v noci se chodí proběhnout. Já si toho zatím nevšimla…

A k úspěšnosti, na uživení to není: V nakladatelství tvrdí, že náklad Medvídka se téměř vyprodal. Nutno ovšem dodat, že náklad byl jen 200 kusů.

Vaše druhá kniha se jmenuje Krokodýlek. Popíšete stručně, co v ní malí čtenáři naleznou? A pro jaké věkové skupiny je určená?

Každá z kapitol vypráví příběh o plyšovém krokodýlovi Krokýkovi, starém několik generací. Je sečtělý, muzikální, učí se hrát na kytaru a kamarádí se s jednou rodinou. Mně se nejvíc líbí příběh o tom, jak vysvobozovali zakletou myšku na chebském hradu… Políbil ji Daník a nic. Políbila ji maminka a nic. Dokonce i plyšový krokodýl tu myšku políbil. Taky nic. Chcete vědět, co tu myš nakonec vysvobodilo? Tak to si musíte knížku přečíst.

Nebo jak Krokýk kupoval zpěvník a prodavač si myslel, že maminka je břichomluvec a dělá si z něj legraci.

Nebo jak se myška Evička rozhodla bydlet s opravdovou myší v lese a jestli se k rodině vrátila.

Celé to čtení je pro děti od školky do páté třídy.

Lze Krokodýlka zakoupit v knihkupectvích i na Chebsku?

Knihu koupíte v Chebu na náměstí v obchůdku ´Západ tvoří´, byl tam dřív obchod Chebského pivovaru.

Jinak v kamenných knihkupectvích je bohužel k sehnání pouze na Moravě, ale za to všude na internetu. Stačí do vyhledávače zadat Theissová. A taky ji mají v knihovně.

První knihu jste ilustrovala sama, nyní ne. Vysvětlíte důvod?

Myslím, že paní Raunerová maluje líp.

Jak se vaše tvorba zamlouvá nejbližším?

Děti moje knížky milují, manžel si myslí, že by je napsal lépe. Ale zatím nic nenapsal…

No a babička se baví, jako obvykle.