Jak zařídit plnou informovanost obyvatel? Přece zasíláním krátkých textových zpráv (sms)! Systém funguje už například v Kraslicích, Jindřichovicích či ve Stříbrné. V poslední jmenované si zprávy chválí pro rychlost v závažných krizových situacích, jako jsou sněhové kalamity.

Některé obce na Chebsku se možná přidají.

„Je to ale opravdu velmi dobrý a zajímavý nápad,“ potvrdila po dotazu Deníku starostka Tří Seker Dagmar Strnadová. „Ještě jsem o tom neslyšela, ale zamyslíme se nad tím,“ dodala.

Jinde v regionu ale nápad příliš nebodoval.

„O této možnosti jsme zatím vůbec neuvažovali,“ uvedl Jiří Devátý, tajemník obce Teplá. „Ideální by pro nás bylo spíš zřízení bezdrátového rozhlasu. Technika, kterou ale ještě dnes používáme, je velmi zastaralá,“ potvrdil. Zároveň ale dodal, že se zatím její renovace neplánuje.

Obyvatelé chebského regionu by možnost přivítali.

„Zasílání sms s důležitými informacemi z radnice je určitě dobrý nápad,“ kývla Jana Kohoutová z Chebu. „Fungovat to bude ale jenom v menších obcích. Ve městě, jako je Cheb, by to asi vyšlo radnici na velké peníze.“

Stejný názor má také Petr Smejkal z Mariánských Lázní.

„V Mariánských Lázních by to asi nefungovalo,“ řekl. „Pochybuji, že by dokázali obsáhnout celé město. Asi by na tom město jen prodělávalo. Navíc s tím budou mít malé obce méně práce, protože databáze čísel nebude tak velká,“ dodal Smejkal.