Ti přišli odcházejícím vojákům zatleskat. Vojáky z vyškovské akademie vystřídali jejich kolegové. Armáda by měla v mariánskolázeňské nemocnici pomáhat do 24. května.

Poděkovat tímto způsobem přišlo několik desítek lidí. „Vím, že může někdo namítnout, že dělají jen svou práci,“ řekl jeden z občanů Mariánských Lázní. „Asi ano, ale i tak si zaslouží naše poděkování. Díky nim mohla nemocnice fungovat dál,“ uvedl.

„Poděkování si zaslouží všichni v první linii. Lékaři, sestry, hasiči, policisté, prodavačky, tak proč bychom nemohli přijít zatleskat vojákům a ukázat jim, že si jejich práce vážíme,“ řekla další z účastnic akce. "Jsem moc ráda, že nám přišli pomoc. Osobně si vážím všech, kteří v této smutné době nemyslí jen na sebe. A jsem moc ráda, že se tady lidé sešli."

Kromě potlesku převzali vojáci děkovné listy. „Přišli jste v pravou chvíli,“ řekl hejtman Petr Kubis. „Situace tady byla velmi vážná a díky vám jsme nemuseli pacienty převážet do jiných zařízení.“

Vojáci do Mariánských Lázní přijeli na základě žádosti hejtmana, který tak reagoval na vysoký nárůst nakažených pacientů a personálu v lázeňské nemocnici. Příslušníci armády prováděli především sanaci lůžkového oddělení, naskladňovali zdravotnický materiál, dezinfikovali prostory a zajišťovali rozvoz jídla.