Své první vysvědčení dostali předškoláci z Dolního Žandova. Ti pilně navštěvovali školičku, která byla určena na přípravu do ´opravdické´ školy.

„Na poslední školičku přišly tentokrát děti v doprovodu svých rodičů,“ informovala učitelka první třídy Daniela Hylmarová. „Podesáté a naposledy zasedly do školních lavic, aby dokončily poslední úkoly a předvedly svými maminkám a tatínkům, jak pěkně a samostatně se naučily pracovat.“ Protože se tři měsíce předškoláčci chovali jako ve škole, nesmělo chybět ani první vysvědčení.

„Všichni budoucí prvňáčci si odnesli velkou jedničku,“ přiblížila Hylmarová s tím, že nezbývá nic jiného než dětem popřát, aby si užily poslední předškolní radosti a úspěšně zvládly přechod do první třídy. Školička pro budoucí prvňáky se v základní škole v Dolním Žandově uskutečnila vůbec poprvé. Šestnáct dětí se poprvé sešlo v dubnu, aby se hravou formou naučily, jak se mají ve škole chovat. Cílem nebylo učit děti písmenka, ale připravit je na první důležitý krok v jejich životě. „Osvojily si, že když chtějí hovořit, musí se hlásit a ne vykřikovat,“ odůvodnila vznik projektu Hylmarová.

„Děti zahnaly obavy z nástupu do první třídy nebo si rozvinuly zrakové a sluchové rozlišování,“ doplnila kolegyně Lenka Denková.

„Moc mě to bavilo,“ řekla malá Míša. „Do školy jsem se těšila i tak, ale teď už se nemůžu dočkat. Je pravda, že jsem měla trošku strach, jestli to nebude těžké, ale už se nebojím. Hrozně rychle to uteklo. Naučili jsme se spoustu věcí a moc se mi ve školičce líbilo. Svoje vysvědčení si určitě vystavím. Opravdu už se moc těším, až budu umět číst a počítat,“ dodala budoucí školačka.

„Změnu jsem opravdu pocítila,“ uvedla jedna z maminek. „Dcera už není tak vykulená, myslím, že jí školička hodně dala.“