VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Předškoláci poznávali historii

Cheb - Děti z mateřské školy v Chebu se prošly Chebem a řešily nejrůznější hádanky

18.6.2012
SDÍLEJ:

DĚTI Z MATEŘSKÉ ŠKOLY na Malém náměstí na Zlatém vrchu se snažily pátrat po chebské historii na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad a na Chebském hradě. Foto: Deník: Jan Buriánek

Poznat historii města Chebu s dětmi se rozhodly učitelky z MŠ Malé náměstí 2 ze třídy Stromeček.Už rok se seznamují děti s různými historickými místy města Chebu. Cesta za pokladem Chebského hradu byla vyvrcholením celoročního snažení. „Celkem dorazilo pětadvacet dětí s rodiči a máme z akce velkou radost," řekla jedna z učitelek Václava Michalová. „Vymyslely jsme tuto akci proto, že samy máme rády historii našeho města a také jsme si přály, aby děti poznaly, jak je naše město krásné a historické."

Předškoláci se na vědomostní soutěžní cestě setkali s králem, kupci anebo s rytíři. Navštívili tak chebské náměstí, Muzeum Cheb, kostel svatého Mikuláše a nakonec i Chebský hrad.

Po cestě byla rozmístěna nejrůznější stanoviště, kde museli předškoláci správně zodpovědět otázku a splnit úkoly, které jim historické postavy zadávaly.

„Soutěžení o dějinách Chebu se mi moc líbilo," řekla pětiletá Štěpánka Boháčková. „Asi nejvíce se mi zalíbilo muzeum, kde jsem dostala za úkol najít historickou kabelku, nakonec se mi to povedlo," smála se Štěpánka.

Většina zúčastněných neviděla v soutěžních otázkách problém. „Když se mě například král na náměstí zeptal, kde je dům Jiřího z Poděbrad, věděla jsem to," pověděla další soutěžící, šestiletá Zuzana Jelínková z Chebu. „Myslím, že žádná otázka nebyla těžká. Nejhezčí to bylo u královny, která měla nádherné šaty a střežila poklad."

Při akci spolupracovalo občanské sdružení ROKRŠTI, zajišťovali jednotlivá stanoviště. Na startu a Chebském hradě byli zaměstnanci školy. Úkoly v muzeu připravila odbornice Mgr. Pečárková s ostatními pracovníky. „Velmi bych chtěla poděkovat provozním zaměstnancům naší školy, Rokrštům, magistře Pečárkové a panu faráři Hruškovi za výbornou spolupráci při dnešní události," doplnila Ivana Hoblová. Ratolesti se po celý rok dozvídaly i hlavní úkoly rytířů. „Učily jsme je ctnosti rytířů. Jako je například úcta, čestnost a láska, čímž jsme jim chtěly připomenout vlastnosti, které někdy ve společnosti chybí," doplnila učitelka Hoblová.

Děti na závěr putování za pokladem dorazily až na Chebský hrad, kde je v kapli čekala královna s pokladem a na závěr je pasoval na ochránce a rytíře města Chebu císař Friedrich Barbarossa s družinou „Dneska tu byla výborná atmosféra," řekla další ze soutěžících Petra Jelínková z Chebu. Nejvíce se mi líbilo u krále a v muzeu, kde jsem hledala přívěsek," usmála se Petra.

Autor: Jan Buriánek

18.6.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení