Zápis do první třídy je důležitým krokem pro každého předškoláka. Aby žandovské děti neměly strach a věděly, co je ve škole čeká, přišly se podívat na své starší kamarády do první třídy. Ti jim ukázali, že chodit do školy nemusí být zas tak hrozné, jak si někteří z nich myslí.

Prvňáčci děti z mateřské školy nejprve přivítali pěknou písničkou. „Poté se předškoláci usadili do lavic a společně procvičili správnou výslovnost,“ řekla učitelka první třídy Daniela Hylmarová. Děti ze školky pozorně poslouchaly, jak se skládají slova nebo jak krásně jde zkušenějším prvňáčkům čtení.

Sami si pak budoucí školáci vyzkoušeli, jak se správně hlásit, když chtějí něco říct. Někteří z nich se dokonce podepsali na tabuli nebo si zkusili matematiku. Nakonec předvedli, co se naučili ve školce a na rozloučenou zazpívali a zarecitovali.

„Myslela jsem, že je to ve škole horší,“ řekla malá Danielka. „Do první třídy se moc těším už dlouho. Měla jsem ale trošku strach. Teď už vím, že to nebude tak hrozné a všechno zvládnu. Nemůžu se dočkat, až si sama přečtu knížku.“

Zápis do první třídy pořádá Základní a mateřské škola v Dolním Žandově 1. února od 14 do 17 hodin.