Už i předškolní děti vědí, jak se mají chovat v silničním provozu. Na dopravním hřišti si to mohli vyzkoušet předškoláci z chebské Mateřské školy Pohádka společně s žáky přípravné třídy 2. ZŠ Cheb.

„Projekt se jmenuje Dávej bacha a už ho pořádáme několik let,“ informovala učitelka Romana Lukešová. Pracovníci školky jej vytvořili sami a letos poprvé zapojili také děti ze školy.

„Děti seznamujeme nejen s jízdou na kole, ale hlavně se silničními pravidly. Jde o to, aby znaly základní dopravní značky, jaké mají mít vybavení, kdy mají dát přednost a dbáme především na bezpečnost.“

Projektu se zúčastnili žáčci všech věkových skupin, od nejmenších až po předškoláky. „Celý týden jsme s nimi o projektu mluvili, připomínali, máme pracovní listy a obrázky, takže jízda na dopravním hřišti je už jen takovým vyvrcholením,“ doplnila učitelka.

„Pravidla by měli znát všichni,“ přidaly se předškolačky Aninka a Verunka. „Já je znám, tak můžu dávat na všechny pozor,“ chlubila se Verunka, když dostala policejní čepici a odpovědnost za dopravní přestupky, kterých se dopustí její spolužáci.

Kupodivu největší problém byl udržet se na pravé straně silnice.