Ještě víc zvýšit bezpečnost na železničních přejezdech plánuje Správa železniční dopravní cesty (SŽDC). Na několika přejezdech i na Chebsku se tak nově objeví více signalizačních zařízení, která budou bránit průjezdu aut přes přejezd v době, kdy se bude blížit vlak. Nově se tři semafory se závorami objeví i na železničním přejezdu u chebského sídliště Skalka. Tam byly dosud výstražníky jen dva.

Právě na této trati došlo před několika měsíci k optimalizaci tratě, a jedná se tak o poslední část třetího tranzitního koridoru, na kterém se pojede až 160kilometrovou rychlostí. Novou zabezpečovací techniku bude SŽDC na kolejích montovat v průběhu podzimních měsíců.

„Na místech, kde dochází k souběhu více komunikací v bezprostřední blízkosti přejezdu, je přidání dalších výstražníků standardní záležitostí, která má sloužit ke zvýšení bezpečnosti v daném místě," uvedl mluvčí SŽDC Jakub Ptačinský. „Další výstražník v těchto případech zajistí lepší rozhled a viditelnost pro všechny účastníky silničního provozu, tedy i pro ty, kteří přijíždějí pod ostřejším úhlem," podotkl.

Výstražná světelná znamení se objeví také na železničním přejezdu na silnici, která vede na Luby u Chebu, a i na dalších místech na Chebsku, kde dosud byly pouze výstražné kříže. O vyšší bezpečnost dopravy se začaly SŽDC a České dráhy zajímat po tragickém střetu pendolina s nákladním automobilem ve Studénce.

„Jsme připraveni spolupracovat na osvětové kampani, která bude řidiče varovat před vjížděním na přejezdy na červenou. Zároveň bychom je ale měli naučit správně reagovat, když na přejezdu uvíznou," uvedl člen představenstva Českých drah Pavel Krtek s tím, že s kampaní se začne během září.