Podle vedení města by zákaz ulevil především ulicím Evropská a 17. listopadu, kde je tranzitní doprava nejintenzivnější. Chebem by tak nesměly projíždět nákladní auta nad 12 tun. „Pochopitelně to nebude znamenat, že těžké kamiony z Chebu zcela zmizí. Zakázat můžeme pouze tranzitní dopravu,“ vysvětlil starosta Chebu Antonín Jalovec. Do města by tak mohly zajet jen kamiony se zásobováním nebo auta, která by zde tankovala.
Omezení průjezdu kamionů městem je možné proto, že v případě Chebu existují díky severnímu obchvatu na Pomezí a předloni zprovozněnému jihovýchodnímu obchvatu na Svatý Kříž vhodné objízdné trasy.

„O zákazu tranzitu kamionů přes Cheb se začalo jednat z iniciativy města. Pracujeme na tom ve spolupráci s Krajskou správou a údržbou silnic a Ředitelstvím silnic a dálnic, tedy organizacemi, které jsou správci komunikací v okolí Chebu i hlavních průjezdních tahů městem. Pokud půjde vše bez komplikací, tak by se snad už na přelomu srpna a září mohlo začít na příjezdech do Chebu začít instalovat nové dopravní značení,“ poznamenal starosta a dodal, že chtějí oslovit také výrobce GPS navigací.

„Chtěli bychom, aby zákaz zanesli do nejdříve do map,“ uzavřel.

Tranzitní doprava trápí nejvíc chebské ulice 17. listopadu a Evropská. Ještě před zprovozněním jihovýchodního obchvatu Chebu jimi projelo 7500 vozidel denně. Jaká je situace nyní, bude město zjišťovat. Připravuje nové sčítání vozidel, které by mělo říct, zda a jak se doprava změnila.