„Na některých místech je i padesátka málo, ale i tu tady dodržuje jen minimum řidičů," řekl jeden z obyvatel Dolního Žandova. Obec sice už dříve nechala na hlavní průjezd nainstalovat radary. Ty jsou na komunikaci, kudy chodí děti do školy. Ale to je podle některých málo. „Navíc někteří si stejně z radarů hlavu nedělají. Není to chyba samosprávy, je to chyba těch, kteří přes obce jezdí jako cvoci a vůbec je nezajímá, že ohrožují lidi." Žandov proti neukázněným řidičům bojuje i v blízkosti fotbalového hřiště, kde jsou nainstalovány retardéry, které jsou podle mnohých mnohem účinnější než měřící radary. „Zpomalit tam prostě musí, pokud si nechtějí zničit svého plechového miláčka."

Na podobný úkaz poukazují v poslední době také občané Milíkova. Těm nejvíce vadí fakt, že někteří řidiči nerespektují dopravní značku upozorňující na to, že projíždí obytnou zónou. „Jezdí tady děti na kolech, hrají fotbal nebo jen tak vycházejí z branky," poukázal Jan. „Rychlost tady ale sníží jen zlomek těch, kteří tudy projíždějí. Někteří tady jezdí tak, že kdyby jim do cesty vběhlo dítě, tak to v žádném případě nemohou ubrzdit."

Obce se proti neukázněným řidičům snaží bránit, seč jim síly stačí. Například ve Staré Vodě, Drmoulu či Trstěnicích na řidiče čekají také radary měřící rychlost. „Jsme na hlavním tahu z Chebu do Mariánských Lázní a šoféři už si zvykli na to, že radar je jen orientační," řekla maminka ze Staré Vody. „Je pravda, že máme štěstí v tom, že zde poměrně často stojí policejní hlídky, a tak se řidiči přeci jen trochu bojí. Jakmile ale policisté za radarem nejsou, okamžitě sešlápnou plyn a je jim všechno jedno."