Začátek výstavby nového dopravního terminálu, který má vyrůst na současném chebském autobusovém nádraží, bude mít zpoždění. Ačkoliv měli stavebníci začít stavět v polovině srpna, do země se zatím nerýpne. Ještě totiž nebyla ani podepsaná smlouva o dílo.

„Je to něco šíleného, jsem zvědavá, kdy nakonec stavba začne,“ řekla Marie Navrátilová z Chebu.

„Autobusové nádraží je v hrozném stavu již několik let a jízda po něm je jako na houpačce,“ dodala. K situaci se vyjádřil Petr Uhříček z Agentury projektového a dotačního managementu Karlovarského kraje.

„Vzhledem k tomu, že Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) vydal rozhodnutí o předběžném opatření ve veřejné zakázce Realizace stavby Dopravní terminál Cheb, nedošlo zatím k podpisu smlouvy o dílo, a tudíž ani nebyla zahájena stavba,“ vysvětlil Uhříček. „Přesný termín stavby v současné době nejsem schopen sdělit,“ podotkl.

Lidé se tak budou muset obrnit trpělivostí a začít počítat s tím, že stavba pravděpodobně nebude hotová do června příštího roku, jak bylo původně v plánu.

Informace nazdvihla i další občany. „Celou stavbu připravují už takovou dobu a teď ještě nastane tato potíž, tomu nerozumím,“ vyjádřila se další obyvatelka, Helena Brázdová z Chebu. Nový dopravní terminál ve tvaru šestiúhelníku nabídne cestujícím především moderní přehled o odjezdech autobusů, bezbariérový přístup a mnoho dalšího. Stavba by měla přijít na 117 milionů korun.