JAN BURIÁNEK

O velkou část parkoviště před nádražím přijdou chebští řidiči. Od zítřka se totiž přesunou stávající linky městské hromadné dopravy na část parkoviště před chebským nádražím. Důvodem je začátek přestavby autobusového nádraží na moderní dopravní terminál, který má stát 117 milionů korun.

„V souvislosti s výstavbou dopravního terminálu dojde od úterý 17. ledna k přesunutí autobusových nástupišť a výstupů do dvou přilehlých lokalit – Žižkovy ulice (u Bowling clubu a pekárny) a na parkoviště před poštou u nádraží. Předpokládá se, že tyto dopravní změny budou platit do poloviny prosince 2012,“ informovala mluvčí chebské radnice Martina Kuželová.

U nádraží se nachází téměř 90 parkovacích míst. Po dobu, kdy budou dělníci budovat nový terminál, se však nezruší všechna stání. Zbude jich tu přibližně čtyřicet.

„Celkové předpokládané náklady projektu dosáhnou 117 milionů korun,” informovala již dříve tisková mluvčí Karlovarského kraje Jana Pavlíková. „Z této částky bude dotace z Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad činit 92,5 procenta,” upřesnila Pavlíková. Karlovarský kraj se na předfinancování podílí sumou téměř 108 milionů korun a město Cheb přispěje necelými 9 miliony korun.

Názory obyvatel na úbytek parkovacích ploch se různí.

„Jsem zvědavý, kde lidé zaparkují,“ řekl Luboš Stejskal z Chebu. „Asi budou nechávat svůj vůz u některého z chebských supermarketů,“ dodal. Jiní s krokem souhlasí. „Přestavba se plánuje již dlouho, takže se zmizením desítek parkovišť mohli řidiči začít počítat,“ řekla Hana Urbanová z Chebu.

Autobusová stání meziměstských spojů se přesunou do chebské ulice Žižkovy. To se týká například autobusů, které jedou z Chebu do Františkových Lázní, Karlových Varů, Plzně, Aše a dalších. Zastávky pro linky MHD se přesunou na již zmíněné parkoviště. Nastupovat bude možné na straně chodníku, která je blíže k hlavnímu vchodu budovy nádraží.