Čtyř až pětičlenné týmy, které dorazily, ale už věděly, do čeho jdou. Šlo sice o první ročník, ale v loňském roce si Tahanici zkusily nanečisto v nultém ročníku. A staré dobré přetahování se jim zřejmě velmi zalíbilo. „Do letošního ročníku se přihlásilo více týmů než v loňském roce,“ řekl organizátor Tahanice Lukáš Nociar. „Za to jsme samozřejmě moc rádi a zájem soutěžících je příslibem pro další ročníky Tahanice,“ uvedl.

A proč se vlastně rozhodl srandamač v přetahování lanem pořádat? „Chtěl jsem, aby se něco dělo i v Horním Žandově, aby se lidé setkali, poseděli a zablbli si. Na akci se podílí spousta lidí z Horního Žandova a samozřejmě by to nešlo bez sponzorů. Za to všem, kteří se nějak podíleli, patří velký dík,“ řekl. Atmosféru i nápad pořádat takový srandamač si chválili i samotní soutěžící. „Klobouk dolů před organizátory. Je tady úžasná atmosféra a pohoda. Sice jsme nevyhráli, ale to přece vůbec nevadí,“ řekl jeden ze soutěžících.

Že přetahování lanem není jen doménou mužů, ukázala přítomnost hned několika dámských týmů. Mezi soutěžícími nechyběly například hasičky z Dolního Žandova, mladé mušky nebo něžný tým Tak akorát.

A právě družstvo Tak akorát si v kategorii žen odvezlo vítězství. Mezi muži se pak po nelítostných bojích ukázal jako nejsilnější tým Vidláků, kteří do Horního Žandova přijeli z Hartoušova.