Dráha nejdřív patřila Ministerstvu obrany, které ji městu chtělo odprodat za pětatřicet milionů korun. Přistávací plocha je ale v dezolátním stavu, Úřad pro civilní letectví ji dokonce z velké části zakázal využívat. Městu se tak nabídka zdála velmi nevýhodná a nepřijalo ji.

Pak ranvej přešla do vlastnictví Ministerstva dopravy a jednání začala nanovo, tentokrát ale s pozitivním výsledkem Ministerstvo dopravy plochu na město převede bezúplatně. Resort proto poslal městu smlouvu, kterou starosta Petr Navrátil podepsal. Jenže ji kvůli chybějícím formalitám neposvětilo Ministerstvo financí.

„V současné době čekáme, až připraví Ministerstvo dopravy nový návrh smlouvy," řekl chebský místostarosta Pavel Hojda.

Zprávu by mělo město dostat každým dnem. „Stále platí, že bychom chtěli s opravou přistávací dráhy začít ještě letos," potvrdil s tím, že ale převod majetku nebude záležitost několika málo dní.

„Odhadované náklady na opravu dráhy činí přibližně deset milionů korun. Může se ale stát, že se nám prostřednictvím výběrového řízení podaří náklady snížit," poznamenal místostarosta Hojda.

Chebské letiště příští rok oslaví sto let od svého vzniku. Po vzniku Československa v roce 1918 bylo jediným na celém území.