Jen pár dní před zahájením festivalu Fijo popadaly tašky ze střechy Základní umělecké školy (ZUŠ) v chebské Židovské ulici, která bude centrem události. Ve chvíli, kdy části střechy padaly, blízkosti školy naštěstí nikdo nešel.

„V ulici jsme postavili zábrany,“ sdělila mluvčí chebských policistů Martina Hrušková.
„Až na maličkost u jednoho ze zaparkovaných vozů ani nebyla nahlášena nějaká škoda na majetku občanů,“ doplnila mluvčí chebské radnice Martina Kuželová. „Na půdě školy se prolomil trám, možná i více trámů, a postupně popadala část střešní krytiny - asi dva metry čtvereční,“ informoval vedoucí odboru školství a kultury chebské radnice Zbyněk Syrovátka.

„Přivolaná policie Židovskou ulici záhy uzavřela, doprava z náměstí je proto vedena Jakubskou ulicí. Uzavírka nejspíš potrvá do čtvrtka 1. července, dokdy u školního objektu vyroste lešení, které by - mimo jiné zachytilo i případné další uvolněné tašky,“ uvedl.
„Byli bychom ovšem rádi, kdyby do zahájení festivalu dechových hudeb mladých Fijo, kdy bývají na náměstí stovky návštěvníků, byla Židovská ulice již opět průjezdná a bezpečná i pro chodce.“

Pro vysvědčení ze ZUŠ si děti mohou docházet postranním vchodem. „Když to spadlo, musel jsem celé místo úplně obejít jinou ulicí, strážníci nepouštěli ani po druhém chodníku, ale jsem opravdu rád, že mi to nespadlo na hlavu,“ poznamenal Cheban Jiří Matoušek, který právě Židovskou ulicí chtěl projít.