Už čtrnáctý ročník oblíbených Drmoulských slavností se konal o víkendu v Drmoulu. Zastupitelé obce slavnostně převzali certifikát pro 'vzdělanou obec' a pokřtili knihu O Drmoulu dávném a současném. Místní, ale i 'přespolní' si slavnosti velice pochvalovali.

Na čtrnáctých Drmoulských slavnostech bylo opravdu co k vidění. Už v pátek 24. srpna se totiž křtila kniha O Drmoulu dávném i současném a v sobotu 25. srpna místní pobavila dechovka 'Daliborka' nebo country kapela 'Sebranka', konala se hasičská soutěž, dětská zvířecí show nebo ohňostroj. Pro nejmenší připravili organizátoři skákací hrad, kolotoč a malování na obličej.
„Drmoulské slavnosti založil můj předchůdce," prozradila nynější starostka Drmoulu Vladislava Chalupková.

„Je to akce, která lidi baví. Slavnostně jsme převzali také certifikát pro 'vzdělanou obec' v rámci projektu, který uspořádal Svaz měst a obcí společně s Evropskou unií. Osm z devíti členů našeho zastupitelstva získalo závěrečný certifikát. Jsme druzí z Karlovarského kraje, kteří získali toto ocenění," dodala.

„Jsme tu už potřetí a velice se nám tu líbí," řekla Libuše Dvořáková, která také bydlela v Drmoulu. „Je to ideální akce pro rodáky a místní. Mohou si zde velice dobře popovídat a veselit se. Jen se nám zdálo, že tu bylo letos méně atrakcí," dodala.

„Velice se nám zde líbí," prozradila místní obyvatelka Eva Maxová. „Slavností se účastníme už počtrnácté. Jsme rádi, že dobře vyšlo počasí. Jako každoročně, tak i letos jsme si to velice užili," dodala.

Slavnosti v Drmoulu si ale užívaly také děti. Jedním z nich byl také devítiletý Davídek. „Líbilo se mi malování na obličej a skákací hrad. Potkal jsem zde spoustu svých kamarádů," dodal s nadšením.