„Asi nejzajímavějším nálezem je otvor v kopci vedle objektu přestavovaného na základní uměleckou školu. Po uvolnění vstupu se tu totiž našlo schodiště se vstupem do cca šesti metrů dlouhého sklepa, se zazděným vchodem do další místnosti,“ informoval Milan Vrbata, mluvčí ašského městského úřadu.

„Radnice nyní zvažuje možnosti dalšího využití sklepení, například jako ukázky stavební činnosti dřívějších obyvatel Aše. Důležité bude také posouzení statické, neboť na stráni za školou nyní dochází kvůli stavbě opěrných zdí, cest a inženýrských sítí k velkému přesunu zeminy. Archeologové naproti tomu navrhují místo jen řádně prozkoumat a zakonzervovat,“ řekl.
Kromě okolí Kulturního centra LaRitma pracují archeologové také u opravy na sídlišti Mikulášská a Příbramská a také u stavby nového parkoviště v ulici Mírová.

„Na všech třech místech byly nalezeny pozůstatky lidské činnosti z minulosti, které archeology zajímají,“ informoval před pár dny mluvčí ašského městského úřadu. Jak podotkl, nálezy nejsou asi příliš velkým překvapením. „Z historických záznamů víme, že Aš ještě před několika desetiletími vypadala poněkud jinak, a tak je skoro jisté, že na každé větší stavbě se nějaký takový nález objeví,“ doplnil.