Policisté místo zajistili a vyžádali si příjezd specialisty z pyrotechnické služby v Teplicích. Po konzultaci s pyrotechnikem nebylo nutno provést evakuaci osob v domě a přilehlém okolí.
 
"Po příjezdu pyrotechnik určil, že se jedná o dělostřelecký náboj ráže 30mm, který byl v nepoškozeném stavu. Munici zajistil a odvezl k její následné likvidaci. Při události nebyl nikdo zraněn ani nebyla způsobena žádná škoda na majetku," uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Policisté v kraji řeší případy nálezu staré munice velmi často. Na místo okamžitě vyjíždějí přivolaní pyrotechnici, kteří ke každému podezřelému předmětu přistupují se zvýšenou opatrností, aby při manipulaci nedošlo k explozi. "Korozí předmětu může dojít k narušení systému pojistek a k výbuchu potom stačí málo. Proto nepodceňujte ani staré a zkorodované výbušniny a jiné předměty. V případě nálezu s nimi v žádném případě nemanipulujte a ihned o nálezu vyrozumte policii. Vyčkejte do příjezdu hlídky a místo nálezu zabezpečte tak, aby se k němu nepřiblížily další osoby," dodal mluvčí s tím, že je vždy lepší nález ohlásit, než aby došlo k neštěstí.