Teplo je v bytě určitě příjemné, ale s jeho výrobou se pojí i jistá rizika. Nutnost topit si vyžádala tři přiotrávené lidi, tentokrát z Vojtanova. V nemocnici skončila matka se dvěma dětmi 12 let a tři měsíce. Nadýchaly se zplodin z krbových kamen. Všichni jsou naštěstí v pořádku.

Sanitku přivolal muž, který přiotrávenou rodinu našel.

„Všechny jsme převezli do chebské nemocnice na pozorování,“ uvedl mluvčí záchranné služby Karlovarského kraje Lukáš Hutta.

Matka podle něj skončila na jednotce intenzivní péče, děti na dětském oddělení. Všem byl naordinován kyslík. „Pokud vím, už den předtím si stěžovali na bolesti hlavy,“ poznamenal Hutta.

„Matka byla z nemocničního ošetření propuštěna ještě týž den, děti o den později,“ informovala mluvčí Karlovarské krajské nemocnice Zdeňka Marková.

K neštěstí došlo v objektu bývalé celnice a příčinami se nyní zabývají policisté.

„Ve věci probíhá vyšetřování ve spolupráci s hasiči,“ potvrdila chebská policejní mluvčí Martina Hrušková.

„Shromažďujeme informace a teprve až je budeme mít, učiníme rozhodnutí, případně případ postoupíme dalším orgánům,“ sdělila.

„Náš vyšetřovatel místo navštívil, ale zatím neučinil žádný závěr,“ doplnil ještě mluvčí Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje Martin Kasal.
Co se týče například rizika otravy zplodinami hoření v domácnosti, nejkritičtějším místem je jednoznačně kouřovod a komín. Podceňování bezpečnostních pravidel a kontrol tepelných spotřebičů a komínů zaplatí životem každý rok několik lidí. Pro správný tah komína, tedy odvod nebezpečných spalin, je nutné zajistit pravidelné čištění a kontroly stavu komínů.

Odborníci proto apelují na lidi, aby nepodceňovali jejich revizi a alespoň jednou ročně je nechali zkontrolovat.