Původně chtěl Adamec, který jako jeden z prvních lékařů ostře kritizoval postup vlády při pandemii covidu, post primáře chebské nemocnice opustit k 31. březnu.

Toto rozhodnutí padlo podle mluvčí KKN Markéty Singerové po avizovaném jednání, k němuž se oba lékaři sešli v pátek 30. dubna. Obě strany podle mluvčí potvrdily při osobním setkání svůj zájem nadále spolupracovat, stabilizovat tým interny a zajistit tak plynulý chod celého oddělení pro zajištění péče v chebském regionu. „Primář Adamec při společné schůzce slíbil stáhnout podanou výpověď a i nadále zůstat v čele interního oddělení,“ uvedl ředitel KKN März. Dodal, že společným cílem je oboustranná snaha o řešení nastalé situace a udržení chodu oddělení.“ Aktuální personální situaci bude nemocnice řešit nejen aktivním náborem lékařského personálu, inzercí, ale i další výpomocí.

„Jsem rád, že jsme s novým vedením nemocnice nalezli společnou řeč, neboť dosud chyběl partner pro jednání, což se změnilo nástupem MUDr. Märze do funkce generálního ředitele,“ doplnil primář Adamec.