Rozpočet Chebu se rýsuje. Nové vedení chce pokračovat v rozšiřování průmyslové zóny, zaměří se ale také například na nakládání s odpadem. Na většinu investic by město rádo získalo dotaci.

„V příštím roce se budeme zabývat mimo jiné nakládáním s odpadem," uvedl chebský starosta Petr Navrátil a připomněl, že hrozí zákaz ukládání odpadu do země. Město už má ale pro tento případ náhradní řešení plánovanou spalovnu na Švédském Vrchu. I přes protesty některých obyvatel se neuvažuje o tom, že by se projekt přesunul do jiné lokality.

„Pro spalovnu je již zpracovaná EIA, tedy hodnocení vlivu na životní prostředí. Podmínkám vyhovuje a místo je podle nás zvolené dobře. Naopak si myslíme, že by se životní prostředí mohlo zlepšit, protože má dojít k odstavení současné kotelny," vysvětlil.

Příští rok by se mělo pokračovat také ve stavbách cyklostezek, v úpravách vnitrobloků a v plánu je také příprava nových zón pro bydlení.

„Nejvyšší prioritu má ale pokračování rozvoje průmyslové zóny," sdělil starosta s tím, že v současné době zbývá pro nové investory ani ne 15 hektarů volného místa. „Myslím, že to se velmi rychle zaplní," podotkl. O dalším rozvoji chce jednat i s krajem.

Investovat se má příští rok i do TJ Lokomotivy. „Kdo tam v poslední době byl, ví, že například šatny jsou nepoužitelné," dodal starosta Petr Navrátil s tím, že už potřebují rekonstrukci.

O chebském rozpočtu budou zastupitelé rozhodovat na příštím rokování. Rada navrhla schodkový rozpočet s příjmy 664 milionů a výdaji 745 milionů korun. Schodek pokryjí letošní přebytky a dotační prostředky.