V pořadí již 66. výročí osvobození města Chebu americkou armádou, si o víkendu připomněli občané a zástupci vedení města Chebu, amerického a britského velvyslanectví a ruského konzula. Hlavní pietní akt se uskutečnil u památníku 97. pěší divize armády USA v Městských sadech. Sešlo se tu několik desítek lidí. Následně se všichni zástupci měst a států přesunuli také k pomníku ruské armády a k památníku 1. pěší divize armády USA.

Úvodní řeč začal tajemník Městského úřadu Cheb, Václav Sýkora. „Datum 26. dubna si připomínáme jako den osvobození města Chebu americkou armádou,“ řekl Václav Sýkora.

Přítomní lidé přijali tuto akci kladně. „Myslím, že je potřeba si neustále připomínat, jaké hrůzy válka přinesla,“ řekla Marie Červená z Chebu. Projevu se ujal i chebský starosta Pavel Vanoušek. „Sešli jsme se na tomto místě, abychom si připomněli, že před 66. lety skončila 2. světová válka,“ řekl starosta.
„Město Cheb se stalo prvním velkým městem na území Československa, osvobozeným jednou ze spojeneckých armád americkou armádou. Jedním z lidí, kteří měli u památníku svůj projev byl i plukovník ve výslužbě a signatář Charty 77, František Svatuška. „Projev jsem si připravoval pouze jeden večer. Přišel jsem na to, že je nejlepší vyhmátnout pouze fakta, která se vztahují k osvobození Chebu,“ uvedl. „Zamrzelo mě, že na tuto akci přišlo málo lidí.“

Po skončení vzpomínkového setkání v Městských sadech se zájemci a zástupci města přesunuli k pomníku ruským obětem a k památníku 1. pěší divize armády USA. Po těchto oficiálních aktech zamířilo vedení města ještě na pietní místa v Potočiště, u Střížova a na chebském hřbitově.