Oblíbená Františkolázeňská 'mnohahodinovka' se pomalu blíží, a tak přípravy na akci vrcholí. Tentokrát se poběží pro 'Achillovu Patu'.

„Achillova šlacha je prokletí profesionálních i amatérských sportovců," vysvětlil Miloš Škorpil, ředitel Běžecké školy. „Bolí vás, při pohybu cítíte pnutí, po ránu je ztuhlá, vrže nebo praská. Zánět nebo přetržení achilovky vám můžou zkomplikovat život víc, než možná tušíte," popisoval. „Podobně nám komplikují život víc, než je třeba, předsudky, které má mnoho z nás vůči lidem s postižením. Může to být i strach nebo obavy z toho, že by tito lidé měli žít běžně mezi námi nebo být našimi sousedy. Bojíme se s nimi mluvit a nevíme, jak se chovat v jejich přítomnosti, dokud si neuděláme vlastní zkušenost."

Jedinečného běžeckého happeningu se mohou zájemci zúčastnit od 14. hodiny v sobotu 16. listopadu do 14. hodiny 17. listopadu, a to u františkolázeňského hotelu Windsor v Ruské ulici.

Běhat se bude v parku nedaleko aquaparku a trasa měří 1150 metrů.

„Obyvatelé Paty samozřejmě budou běhat ve Františkových Lázních s námi, abychom si tu vlastní zkušenost udělali sami a naplnili tak motto dobrovolníků z VOŠ Cheb: Být odlišný je normální," řekla Lucie Poláková z Vyšší odborné školy Cheb.

Budou to tedy právě obyvatelé Domova pro osoby se zdravotním postižením v Patě u Hazlova, pro které se tentokrát bude ve Františkových Lázních běhat. „Z výtěžku běžecké benefice dopřejeme lidem z Paty mimořádný zážitek, který by bez našeho přispění mít nemohli. Půjde o speciální několikadenní divadelní dílnu 'Cirkus Paciento' občanského sdružení Ledovec, která se uskuteční v červnu 2014," podotkla Lucie Poláková. Do akce bude možné se zapojit kdykoliv v průběhu jejího čtyřiadvacetihodinového trvání. A kdo nechce běhat, může třeba jít.

Tradiční listopadovou Františkolázeňskou mnohahodinovku pořádá Běžecká škola Miloše Škorpila, tentokrát ve spolupráci s dobrovolníky ze Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy Cheb a chebskou farní charitou.