Přístavba chebského gymnázia už začíná dostávat jasné obrysy. A to doslova. Takzvané Česko německé jazykové a komunikační centrum má být hotové ještě před letními prázdninami.

Pokrok

Kdo šel okolo gymnázia naposledy na podzim, jistě se bude velmi divit, stejně jako Josef Drábek. „Bydlím na Zlatém vrchu, takže do těchto končin moc nepřijdu,“ připustil, když se divil, že už je hrubá stavba centra hotová. „To si pospíšili,“ chválil.

Nejen pro studenty

Mnozí, ač nejsou studenti chebského gymnázia, se na otevření stavby těší. Kromě stupňovité auly by zde totiž mělo vzniknout planetárium, v budoucnu se počítá třeba s interaktivním muzeem.

„Moc by mě potěšilo, kdyby zde interaktivní muzeum ve stylu Techmanie vzniklo,“ řekl Tomáš Malý, který chodí ještě na základní školu.

I v Olešnici

Původně měly stavební práce začít už v roce 2009. Kvůli průtahům se schválením dotace se ale práce rozběhly až minulý rok na podzim.

Celý projekt, v rámci kterého staví chebské gymnázium Česko německé jazykové a komunikační centrum, je přeshraniční. Do zrcadlového záměru se tak s českou školou zapojilo olešnické gymnázium.

„V Olešnici zrekonstruují bývalou tělocvičnu, u nás se jedná o přístavbu,“ vysvětlil již dřív Jaroslav Kočvara, ředitel chebského gymnázia. Instituce spolu spolupracují už od roku 1964.

Konec? V červnu

Česká strana získala na vybudování centra víc než jeden milion eur. Stavební práce by neměly omezovat běžný provoz školy, skončit by měly v červnu příštího roku.