Provozovatel lékárny, který v ní pracoval, dosáhl velmi pokročilého věku, a rozhodl se proto lékárnu uzavřít.
Lidé měli k dispozici sice ještě jednu lékárnu, která se nacházela nedaleko hraničního přechodu s Německem. Avšak i tu její majitel uzavřel.
„Je nám to velmi líto, ale zatím se nám žádného zájemce sehnat nepodařilo," potvrdil starosta města Miroslav Picka.

„I když jsme několik firem sami oslovili, nikdo s námi spolupracovat zatím nechce. Lékárenské firmy to odůvodňují tím, že se jim provoz ve městě finančně nevyplatí. Lékárna byla v provozu od nepaměti a od roku 1970 v ní pracoval právě zmíněný lékárník. Nikdy však žádné finanční problémy neměla," zdůraznil starosta Miroslav Picka s tím, že se spíše přiklání k tomu, že je málo kvalifikovaných lékárníků a laborantů. „Dál se budeme snažit oslovovat další provozovatele lékárny a snad se nám nakonec někoho přesvědčit povede," nastínil své plány Miroslav Picka.

V tuto chvíli však radnice vážnější stížnosti na uzavřenou lékárnu nezaregistrovala. „Mnoho obyvatel dojíždí za nákupy do nedaleké Aše. Pokud si tedy potřebují nějaké léky zakoupit, udělají to přímo tam," dodal starosta Hranic.
Hlavním argumentem, proč chce město lékárnu v centru znovu otevřít, je fakt, že počet starých lidí ve městě stoupá. Navíc se ve městě nachází i domov pro seniory, kde je léků neustále zapotřebí.

Dlouhá léta byla uzavřená i lékárna v centru města Luby. Tam to měli obyvatelé ještě složitější, protože pro léky si museli dojíždět až do Chebu. I tam se však situace změnila a lidé mají otevřenou novou lékárnu. Ta je zatím otevřena pouze dva dny v týdnu, a to v pondělí a ve středu. Od září se však otevře na celé tři dny v týdnu.