Zaražená, překvapená, ale šťastná. Tak přijala v sobotu odpoledne informaci o zisku titulu české zemské Missis 2011 Markéta Pazderková z Chodové Plané. Šťastná maminka si společně se šestiletou dcerkou Nellynkou v mariánskolázeňském divadle, kde se finále odehrálo, vysloužily bouřlivý potlesk zaplněného sálu. Z nedaleké Chodové Plané přijelo také dost fanoušků úspěšného páru.

České finále klání o nejsympatičtější maminku a její ratolest se odehrálo ve skvělé atmosféře. Řevnivost mezi jednotlivými soutěžními páry nebyla vůbec patrná. „Taky jsem si mezi dětmi našla dost kamarádů,“ usmívala se po korunovaci úspěšná Nellynka. To pyšná maminka Markéta ihned po vyhlašování výsledků neskrývala smělé plány na republikové finále (uskuteční se 19. února 2011, ale místo zatím pořadatelé tají), ve kterém se utkají česká a moravská Missis společně s dalšími postupujícími. „Troufale se snažím pomýšlet na první trojku. Ale to by bylo až moc nádherné.“

V programu vystoupilo jedenáct maminek s ratolestmi, moderátoři Miloš Skácel a David Petřík. Své umění předvedli také populární zpěváci Jana Kociánová a Vlastimil Korec. V publiku jako tradičně nechyběly děti z dětského domova (DD). „Ty vystupující děti mají můj nesmírný obdiv,“ neskrývala šestnáctiletá Radka Pospíšilová z DD Mariánské Lázně. „Já sama bych do toho nešla. Moc se mi také líbil Vlastík Korec,“ dodala. Podle její čtrnáctileté kamarádky Michaly Sabovčíkové ze stejného DD jsou ti mladí opravdu odvážní. „Já bych měla problém, snad bych mohla jen trochu uspět se zpěvem.“
V Mariánských Lázních finálovým večerem v sobotu vygradoval již 18. ročník (jeho česká zemská část) této charitativní soutěže, do které se letos přihlásilo více jak čtyři tisíce maminek s ratolestmi.

Organizátoři tohoto klání nezapomínají na potřebné - soutěž Missis za dobu své působnosti přispěla na katolickou charitu, školství, zdravotnictví a dětské domovy více jak šesti miliony korun. V Městském divadle Mariánské Lázně přebrali z darů přítomných hostů zástupci DD Mariánské Lázně finanční částku ve výši 7 329 korun. Diecézní charita plzeňská pak 22 329 korun. Tuto sumu tvořilo 7 329 korun od návštěvníků programu, 10 tisíc korun z dražby korunky a 5 tisíc korun od patrona klání Jaroslava Palase, předsedy Českomoravské myslivecké jednoty.