Zastupitelstvo by možná už v dubnu mohlo začít fungovat v obci Prameny na Mariánskolázeňsku. Vedení v obci chybí od roku 2009, musel ji tak řídit správce Ministerstva vnitra.
Situace by se ale mohla změnit. Už 7. dubna se zde konají sedmé mimořádné volby od podzimu 2009. Byla totiž podána jedna kandidátní listina.

Nové zastupitelstvo se ale bude muset vypořádat také s asi osmdesátimilionovým dluhem. Představitelé Karlovarského kraje proto ministerstva vnitra a financí žádají, aby se na problémy předlužených obcí zaměřila.

„Zatím neexistuje legislativní opora, která by jasně stanovila, že obec může projít insolvenčním řízením, které by vyústilo v její oddlužení,“ sdělil hejtman a poslanec Josef Novotný. „Proto bychom byli rádi, kdyby příslušná ministerstva – tedy ministerstvo vnitra a financí – oživila jednání o legislativních změnách.“

A změna se prý už chystá. Ministerstvo financí má změnu zákona o rozpočtových pravidlech předložit vládě do konce roku 2012.

„Mezitím se v Pramenech uskuteční volby, ještě před nimi se s kandidáty do zastupitelstva setká jak Ministerstvo vnitra, tak i vedení Karlovarského kraje,“ podotkla Jana Pavlíková, mluvčí Krajského úřadu Karlovarského kraje.

Kauza 'Prameny' je mezi obyvateli regionu známá.

„Je s podivem, že se o chod obce začali úředníci i volení zástupci zajímat až ve chvíli, kdy to došlo až tak daleko,“ řekl jeden ze čtenářů. 

První mimořádné volby se v Pramenech uskutečnily 12. prosince 2009. Zastupitelstvo se rozpadlo i kvůli mimořádně vysokému dluhu, který vznikl kvůli nevydařenému projektu stáčírny minerálních vod. Od té doby se žádní kandidáti do voleb nenašli, až na konci uplynulého roku se objevilo sdružení Lidové fórum. To však netvořili místní a kandidáti si nezajistili trvalý pobyt v Pramenech. Volby tak byly neplatné.