Chce například prodat budovu v Kraslicích, ve které sídlí její pobočka. Nabízí ji v elektronické aukci za minimálně 9,6 milionu korun bez DPH. Podmínkou prodeje je uzavření nájemní smlouvy s Českou poštou, aby poštovní pobočka mohla zůstat v provozu. Důvodem prodeje je, že pošta nemá pro většinu administrativní budovy využití. U komplexu budov v Sokolově zase nabízí Česká pošta pronájem.

Realitní kanceláře nabízejí také byt v historickém městě Loket. Je přímo pod gotickým hradem v původní zástavbě. Jedná se o mezonetový byt o rozloze 147 metrů čtverečních. Byt se nachází ve druhém patře zděného, bytového, historického domu s obytným podkrovím a dispozičně je řešen jako 6+1. Prošel před dvěma lety důkladnou a povedenou rekonstrukcí. "Nenechte si ujít tuto jedinečnou nabídku a domluvte si prohlídku ještě dnes. S financováním vám rádi pomůžeme v našem hypotečním centru," říká realitní makléřka Romana Marečková. Cena k jednání je 7,98 milionu korun. Pokud je to nad možnosti některého ze zájemců nebo preferuje klidnější místo přímo u vody, může si koupit kostel u Jesenické přehrady. "Kostel svatého Oldřicha je významná sakrální památka, dominanta širokého okolí a patří k nejstarším památkám na tomto místě. Na budově kostela i bývalé márnice, která ke kostelu patří, se dlouhodobě neprovádí žádná údržba, bylo provedeno jen základní zajištění stavby proti vniknutí vandalů a případnému zatékání střechou," to se dozví zájemce u realitního makléře společnosti, který je pověřen zprostředkováním prodeje této nemovitosti.

Hledaný Josef Pezzella
Obtěžuje nás feťák hledaný v ČR. Bojíme se, zoufá si Češka žijící v Německu

Předmětem prodeje jsou stavby, pozemky a vnitřní mobiliář. "Američanka polského původu Urszula Sapikowski je současnou majitelkou a chtěla kostel zachránit. Bohužel už je to paní v letech a nakonec na to zůstala sama. Nemá už síly starat se o památku na druhém konci světa. V současné době nějaké zájemce o koupi máme. I oni chtějí kostel zachránit a zpřístupnit veřejnosti. Trochu mě zaráží, že o jednu z nejstarších památek v regionu neprojevilo zájem město Cheb," uvádí realitní makléř Karel Marek.

Může se najít i zájemce, který chce začít s podnikáním a hledá dílnu i bydlení. Vše v jednom má například v Březové u Sokolova. Realitní kancelář nabízí prodej rodinného domu s autoservisem a lakovnou v jednom. Avizuje také, že roky fungující a vyhlášený autoservis se prodává plně zařízený. Stejně tak jako lakovna. Součástí pozemku je i kopaná studna s vodou vhodnou na zalévání. Celý pozemek je oplocený, vstupní brána je pojezdová, objekt je kamerově monitorován. Cena? V nabídce je za 12 375 000 korun.

Studenti při návštěvě sokolovské nemocnice.
Studenti gymnázií zjišťují přímo v nemocnici co obnáší práce lékařů

Pokud se kdokoliv rozhodne podnikat v oboru gastro, má možnost koupit restauraci v lázeňském městě. K mání je za téměř 40 milionů korun. Jde o komerční objekt s restaurací, tanečním sálem a bytovými jednotkami v centru města Mariánské Lázně, zapsaného mezi světové dědictví a památky UNESCO. O kousek dále nabízí prodej luxusní prvorepublikové vily. Stojí v Lázních Kynžvart, má užitnou plochou 600 m² a celkovou plochou pozemku 2500 m². Vila prošla v roce 2021 kompletní, velmi nákladnou rekonstrukcí. Cena k jednání je 31,5 milionu korun. V sousedním Chebu zase mohou zájemci koupit čtyřpatrové ubytovací zařízení s kompletním vybavením a v plném provozu, které má kapacitu 60 lůžek. Cena k jednání je 31,2 milionu korun.

Kdo je mnohem méně náročný a stačí mu dřevěná chata o zastavěné ploše 41 metrů čtverečních na velmi klidném místě v přírodě, může se jet podívat do Josefova na Sokolovsku. Chata stojí na pozemku jiného vlastníka, na samotě, tudíž je podle nabídky ideální pro lidi, kteří si chtějí odpočinout od ruchu města a mají rádi klid. V okolí chaty je krásný výhled na louku a lesy a za chatou protéká řeka. Cena je 220 tisíc korun.

Vánoční strom na sokolovském náměstí Budovatelů
Vánoční strom darovala Sokolovu místní obyvatelka a také elektrárna Tisová