Ve velkém s ní bojují například v Mariánských Lázních v povodí Kosího potoka.

„U chemicky likvidovaných ploch by se měl výskyt bolševníku snížit na deset procent z celkové zaplevelené plochy,“ informovala Lenka Pocová, vedoucí odboru životního prostředí mariánskolázeňské radnice.

U mechanicky likvidovaných ploch se výskyt sníží na třicet procent. „Chemické likvidování se mi jako milovníkovi životního prostředí vůbec nelíbí,“ řekl Bohuslav Navrátil z Mariánských Lázní.

Poškození životního prostředí ale podle odborníků nehrozí. „Pravidelně odebíráme vzorky vody a půdy. Přípravky nejsou zdraví škodlivé,“ uvedla u příležitosti nedávné konference Pocová.

Realizace projektu nebyla podle jejích slov vůbec jednoduchá. „Přesvědčit zastupitelstvo o tom, že projekt má smysl, nebylo zrovna jednoduché,“ řekl starosta Mariánských Lázní Zdeněk Král. O smyslu projektu se přesvědčili všichni v oblasti Staré Vody, kde jsou výsledky už teď dobře viditelné.

„Myslím, že to nejsou vyhozené peníze,“ uvedl Dalibor Martínek z Mariánských Lázní. „Možná by si z toho měli vzít příklad i ostatní. Vždyť všude, kam se podíváte, jsou bolševníky. Také vlastním pozemek a musím se o něj starat.“