Snaží se tak pomoci rodinám, jejichž děti nejsou registrovány u dětského lékaře, a zároveň i těm, jejichž lékař ukončil svou činnost a nového se jim nedaří získat. Krajští radní odsouhlasili provozní příspěvek pro dětské centrum, a to 600 tisíc korun na vybudování a vybavení ordinace. Poslouží na štukování, výmalbu, výměnu podlah a rozvody vody. Zakoupeno bude vybavení ordinace, čekárny a také výpočetní technika.

„Podobné centrum nikde v České republice nefunguje, také proto je tento nápad velmi kladně hodnocen odbornou veřejností. Sídlit bude v prostorech krajské organizace Dětského centra Karlovy Vary a provozovat jej budou dětští lékaři Tomáš a Jana Vyhlídkovi. Tento krok jednoznačně pomůže v proočkovanosti dětí z regionu, které nejsou registrovány u pediatra,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Nádraží Františkovy Lázně, vizualizace.
Rekonstrukce lázeňského nádraží za 252 milionů proběhne za plného provozu

Podle odhadů nemá v kraji zhruba 13 procent dětí svého praktického lékaře. „Nejedná se však o přesné číslo, pojišťovny, které jsou odpovědné za zajištění zdravotních služeb, totiž tyto informace krajům neposkytují. Přesto je to procento poměrně vysoké a já jsem proto velmi rád, že se nám společnými silami daří zajistit tuto službu. Věřím, že provoz centra bude spuštěn podle plánu a zejména rodičům dětí bez pediatra ulehčíme situaci s povinným i nepovinným očkováním,“ doplnil hejtman Petr Kulhánek.

Očkovací centrum pro neregistrované děti bude sídlit na adrese Zítkova 1267 v Karlových Varech, jeho činnost by měla být zahájena v měsíci dubnu s tím, že provozní doba by byla 1x týdně, a to v pátek. Časy ordinačních hodin budou zveřejněny před zahájením provozu centra, stejně jako způsob objednávání pacientů, a to jak na webových stránkách kraje, tak na webu příspěvkové organizace Dětské centrum Karlovy Vary - www.dckvary.cz.