Do projektu mohou vstoupit zaměstnanci, kteří jsou ohroženi ztrátou zaměstnání z důvodu hromadného propouštění nebo jsou ve výpovědní době a současně se zaevidovali na úřadech práce jako zájemci o zaměstnání. Určen je též těm, kterým končí pracovní poměr dohodou nebo na základě pracovní smlouvy na dobu určitou. Projekt zahrnuje takové aktivity, jako je kariérové poradenství, školení v oblasti pracovního práva či finanční gramotnosti. V neposlední řadě mohou klienti absolvovat i rekvalifikační kurzy, jejichž obsah a složení zohledňují potřeby a požadavky regionálních zaměstnavatelů.

Projekt se rovněž zaměřuje na případné nové zaměstnavatele, kteří přijmou propouštěné pracovníky. Mohou získat příspěvky na jejich mzdy v rámci vytvořených pracovních míst a zaměstnance i dále vzdělávat.

„Je to pro nás velmi dobrá zpráva, protože konkrétně v Karlovarském kraji očekáváme v souvislosti s útlumem těžby propouštění ve Vřesové, problematická je také situace v oblasti lázeňství a cestovního ruchu. Proto jsem se obrátil na pana premiéra a jsem rád, že se projekt rozšiřuje na všechny regiony ČR,“ uvedl hejtman Petr Kubis.

Bezplatné poradenství v oblasti daní, účetnictví nebo založení živnosti nabídne zaměstnancům Sokolovské uhelné zasaženým restrukturalizací firmy i město Chodov. „Poradenství pro zaměstnance budou probíhat v chodovském infocentru, kde budou mít konzultační hodiny jak odborníci hospodářské komory, tak města. Lidé se zde dozvědí potřebné informace o tom, jak založit třeba živnost nebo firmu, kdy je výhodnější danit nákladově, kdy za pomoci paušálů, jaké jsou možnosti i úskalí plátců DPH a řadu dalších informací,“ informoval mluvčí Chodova Martin Polák.